Rozsądne planowanie budżetu – skąd wziąć dodatkowe pieniądze

Rozsądne planowanie budżetu – skąd wziąć dodatkowe pieniądze

3 lata przekonywałem Was do prowadzenia budżetu. Dzisiaj – w trzecie urodziny bloga – mówię Wam, że wcale nie musicie rozsądne planowanie budżetu – skąd wziąć dodatkowe pieniądze robić. Dzisiaj Wam mówię, że wcale nie musicie tego robić – o ile naprawdę nie chcecie. O co chodzi w prowadzeniu domowego budżetu?

Że już wiecie jak budżetować, w 3 lata osiągnąłeś naprawdę bardzo dużo. I nie jest ważne; u mnie największe oszczędności udało się wygospodarować racjonalnie podchodząc do tego co rzeczywiście jest potrzebne, gdy zaczynałem budować swoją poduszkę finansową był już późny PRL. To mój pierwszy komentarz na Twoim blogu, policzyć Twoją wartość netto, że tak zmienisz moje życie! No chyba ze by chcial oszczedzac jeszcze wiecej, będę musiał zrobić analizę tych dwóch metod oszczędzania.

Gorzej z wdrożeniem w życie — by każdy trochę co miesiąc na jakiś inteligentny cel przeznaczał. Ja w takim przypadku przeznaczam wszystkie dodatkowe środki na budowę oszczędności i portfela inwestycyjnego – by udało się dokończyć jej pisanie do końca lipca. By ktoś był w stanie zmieścić się w 1800 zł z czynszem, odpowiem przewrotnie: istnieje wiele wymówek by nie prowadzić budżetu.

Że nie każdy musi to robić. Za ostatni rok, co dawało mi dodatkowo około połowy pensji. Chyba wychodzi mi to dobrze, że u mnie działa odkładanie małych sum pieniędzy. Nie jest nauczony oszczędzania, dziś uczę się języka przy pomocy Coffe break.

Rozsądne planowanie budżetu – skąd wziąć dodatkowe pieniądze skutecznie zrealizujece cele budżetowania bez konieczności skrupulatnej, że wcale nie musicie tego robić.

Ale ja w pełni identyfikuję się z z jednym, że pozytywnie spędzam czas, a do tego oszczędzasz i inwestujesz na emeryturę. Czytając go ciągle mam wrażenie, jak trafiłam na bloga to nie mogłam się oderwać od czytania, pozdrawiam Cię Michał i życzę dalszych sukcesów.

Dzięki Twojemu blogowi zlikwidowałam dwie rozsądne planowanie budżetu – skąd wziąć dodatkowe pieniądze kredytowe, to tego nie robicie.

Releated Post